Ana Sayfa Davetiye Davetiye Seçerken Göz Önünde Bulundurulan Konular

Davetiye Seçerken Göz Önünde Bulundurulan Konular

by manager_nova
suluboya desenli davetiye

Düğün telaşı içindeki çiftlerin üzerinde düşündüğü konulardan biri de davetiye seçimidir. Birbirinden güzel tasarımlar arasından bütçenize ve zevkinize en uygun olan davetiyeyi bulmak için bazı konuları göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır. Bu nedenle Nova Davetiye olarak davetiye seçerken çiftlerin dikkate aldığı noktaları sizlerle paylaşarak fikir sahibi olmanızda yardımcı olmak istedik.

 

Davetiye Fiyatları

Davetiye seçimini etkileyen unsurların başında davetiyenin fiyatı gelmektedir. Birbirinden güzel tasarımlar arasında kaybolmadan önce bu konuya ne kadar bütçe ayırabileceğiniz önemlidir. Çünkü davetiyede kullanılan kağıt ya da asetat, aksesuarlar, kesim tekniği, yaldız baskı tercih edilip edilmediği gibi konular fiyatı etkileyebilmektedir. Bununla birlikte Nova Davetiye ürün kataloğunda uygun fiyatlı-ekonomik davetiye modelleri bulabileceğiniz gibi aksesuarlarla detaylandırılan şık davetiye modelleri ya da lüx davetiye modelleri de bulabilirsiniz.

Davetin Zamanı

Davetiye seçiminde dikkat edilen bir diğer konu da davetin zamanı olabilmektedir. İlkbahar-yaz mevsimi için yapılacak davetlerde canlı renkli, renkli zarflı, çiçekli ya da davet mekanına uygun detaylar içeren davetiyeler tercih nedeni olmaktadır. Sonbahar-kış mevsimi için yapılacak davetlerde ise mevsim renklerine uygun çiçeklerle detaylandırılan daha koyu temalı davetiyeler tercih edilebilmektedir. 

Davetiye Aksesuarları

Davetiyelerde kullanılan bazı aksesuarlar da çiftlerin davetiye tercihini etkileyebilmektedir. Örneğin mühürlü davetiye modelleri tek başına yeterli tercih nedeni olabilmektedir. Bazen de isim kartlı davetiyeler olmazsa olmaz olarak düşünülebilmektedir. Özel kesim ahşap ya da plastik aksesuarlar, hasır ipler, kurdeleler de eklendiği davetiyeye daha şık bir görüntü katabilmektedir.

 

Çiftlerin Hayat Felsefesi

Davetiye modeli seçiminde göz önünde bulundurulan bir diğer konu da çiftlerin hayat felsefesidir. Çevre duyarlılığına sahip çiftler için kraft davetiye modelleri göze hoş gelirken, minimal yaklaşıma sahip çiftler için sade davetiye modelleri cazip gelebilmektedir. Tarih-severler özellikle tuğra, Selçuklu deseni gibi detayları ararken, kimileri de sulu boya desenli davetiye modelleri arayabilmektedir. Bunun dışında öteden beri kullanılan kağıt yerine asetatlı/şeffaf davetiyeler çiftler için yeni bir trend olarak değerlendirilmektedir.

Nova Davetiye kataloğuna ait tüm modellerimize novadavetiye.com internet sitesi üzerinden ulaşabilir, iletişim kanallarımız aracılığıyla sorularınızı sorabilirsiniz. Nova Davetiye kataloğu dışında satışını yaptığımız diğer davetiye modellerini incelemek isterseniz davetiyesepeti.com adresimizi de ziyaret edebilirsiniz. 

Diğer Yazılar